Coman Dan

Parerea voastra despre vanzatorii / cumparatorii de animale de la noi. Forum nerecomandat copiilor. Aceste pagini pot contine injuraturi si expresii vulgare.
Avatar utilizator
Danut
Varan
Varan
Mesaje: 339
Membru din: 10 Apr 2010, 13:36
Localitate: Craiova
Nume: Danut
Localitate: Craiova
Contact:

Coman Dan

Mesajde Danut » 31 Aug 2010, 15:37

Stiu ca nu este membru al acestui forum (sau poate este undercover) dar atata timp cat vinde animale care fac parte din pasiunea noastra,avem dreptul sa aflam ce si cum despre dumnealui.Sper astfel sa incurajez si pe ceilalti tepuiti sa posteze de cate ori este nevoie,si sa ne spuna si patania lor in legatura cu el.
Un vot negativ pt Coman Dan! Am cumparat de la el P.Regalis care dupa un an s`a dovedit a fi mascul,atunci cand a ajuns la maturitate si a naparlit.Cand i`am zis ca mi`a dat un mascul a zis ca de unde stie el acum ca nu am schimbat eu tarantula,de parca daca vroiam sa o schimb imi trebuiea 1 an! Dupa muuuulta munca de lamurire si tratative am reusit sa il fac sa imi zica (nu sa imi si dea),ca imi da o tarantula de 2 3 cm.Intr`un final scarbit de el si de tratativele in care incerca sa imi bage pe gat tarantule nesexate si mici si de specii naspa ca sa zic asa...I`am zis ca nu mai vreau nimic de la el.Intr`un final am reusit sa vand masculul lui Cozac,care pt ca nu era in tara ma rugat sa il trimit lui Radu.Pt ca Radu nu a putut sa il ridice nici el,a sunat la curier si a trimis masculul...unde credeti? la Coman...Asta e soarta.Mi`a zis dupa aceea ca el nu imi mai datoreaza o tarantula ca eu mi`am recuperat jumate din bani si ca el poate sa imi mai dea ce`l mult o tarantula de 2 3 cm si nesexata si asta pt ca este el baiat de treaba.Mi`a fost rusine sa mai duc tratative pt.ca la un moment dat devenise penibila situatia si reusise sa ma faca sa ma simt de rahat...desi era vb de banii mei si greseala lui!Deci prin urmare aveti grija ce luati de la el ca daca va naparleste in mascul la voi o sa zica,ca ati schimbat tarantula!Nu este prima data cand Coman primeste voturi negative cred ca un vanzator care primeste un anumit numar de voturi negative ar trebui eliminat de pe piata,ca sa nu mai tepuiasca si pe altii,nu??Acum el o sa vina cu o alta poveste ca sa se scoata dar eu stiu bine ce fel de om este si am postat aici pt ca sa stie si ceilalti pasionati de pe acest forum.Noroc!
sMd
Varan
Varan
Mesaje: 326
Membru din: 04 Apr 2010, 03:01
Localitate: Ploiesti/Bucuresti
Nume: Neacsu Bogdan
Localitate: ploiesti/bucuresti
Contact:

Re: Coman Dan

Mesajde sMd » 31 Aug 2010, 18:52

fiecare vanzator are clientii lui fideli... crede'ma k e ffffffffffff greu sa elimini de pe piatza un vanzator.
Avatar utilizator
olarasu.marian
Fondator
Fondator
Mesaje: 466
Membru din: 24 Mar 2010, 16:58
Localitate: Bucuresti
Nume: Marian Olarasu
Localitate: Galati
Contact:

Re: Coman Dan

Mesajde olarasu.marian » 31 Aug 2010, 20:52

Asa e Bogdane, dar asta nu inseamna ca nu trebuie informata lumea despre cine, ce si cum vinde animale la noi in tara.
Eu personal nu am fost tepuit de Coman, inca. Am cumparat de 2 ori de la el. O data 5 cutii exo terra pe care le-am vazut dupa vreo 3 luni si a doua oara un bec exo terra 2.0 pe care l-am vazut dupa 3 saptamani.
E clar ca omul nu este foarte serios si nu as recomanda nimanui sa cumpere de la el.
Si ca sa va faceti idee despre cat de prost crescut este.. Cand femela mea de H. caboverdensis a nascut, acum cateva luni, am donat toti puii oamenilor de pe forum, unul dintre ei era Coman, care ma rugase foarte insistent ca vrea si el, ca ii place specia si alte bullshit-uri... Peste doua zile am aflat ca de fapt a pasat scorpionul imediat unui alt "coleg" de pe forum...

Eu sper ca acest forum sa isi faca treaba si sa educe pasionatii de nevertebrate in alegerea, ingrijirea si achizitionarea corecta a unui animal.
Avatar utilizator
Alien
Piton
Piton
Mesaje: 200
Membru din: 25 Mar 2010, 23:12
Localitate: Craiova
Nume: Andrei
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Coman Dan

Mesajde Alien » 01 Sep 2010, 21:41

Haplopelma lividum femela cumparata de la el care la ultima naparlire s-a dovedit a fi un mascul adult de toata frumusetea
Poecilotheria Tigrinawesseli femela cumparata de la el si ieri a naparlit si e.... tot mascul.

Coman Dan e un gunoi retardat in opinia mea. Daca vreti femele care devin masculi adulti... luati de la el cu incredere.
Pterinochilus lugard
Pampobetheus sp South Ecuador
Chilobrachys fimbriatus
Phormictopus cancerides
Avatar utilizator
shakw0n
Fondator
Fondator
Mesaje: 1116
Membru din: 27 Mar 2010, 01:32
Localitate: Constanta
Nume: Alex B.
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Coman Dan

Mesajde shakw0n » 01 Sep 2010, 21:47

Nu uita sa-i faci "reclama" si pe site-ul unde are clientii care ii miros posteriorul zilnic pt bonusuri de cativa viermi sa vada si ei cat de lingai sunt, in special zdreanta aia de om "treefrog"!!
Remember: It is important that you know the needs and requirements of your pet before you obtain the animal. You should never, ever obtain an animal before researching its needs and preparing the housing and conditions.
Imagine
Avatar utilizator
adrianyva
User banat
User banat
Mesaje: 262
Membru din: 22 Mar 2010, 17:10
Localitate: Iasi
Nume: Adrian
Contact:

Re: Coman Dan

Mesajde adrianyva » 01 Sep 2010, 23:02

eu am cumparat de la el un piton regal adult CB care s-a dovedit a fi wild, plin de paraziti si care nu mananca decat indopat :) ! am mai luat si un H.Lividum care avea 2 sau 3 naparliri acuma a mai crescut....sper chiar sa fie lividum :))
in rest dubia si alte ganganii au fost ok ! deci am un vot negativ si unu pozitiv pt el :)
3 Gecko leopard
1 Boa constrictor
1 Columbian rainbow boa
1 Haplopelma lividum
1 Grammostola rosea
1 Hottentotta caboverdensis
1 Pit Bull
Avatar utilizator
alex_snake_gunit
Varan
Varan
Mesaje: 484
Membru din: 25 Mar 2010, 22:35
Localitate: Temesvar
Nume: Alex M.
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Coman Dan

Mesajde alex_snake_gunit » 02 Sep 2010, 19:51

eu am cumparat de mai multe ori de la el si nu am avut probleme ..nu cu sume mari dar oricum ...ce nu inteleg e ca sunt unii pe forum care au facut la el comenzi de sute de lei si nu au avut probleme .
Acuma io stiu ce sa zic ,parerea mea e ca nu tot timpu e vina omului ,voi stiti .
Life`s a Bitch!
Ma gasesti la :alex_snake_gunit
sau pe tel la : 0757123072
Avatar utilizator
movix
Varan
Varan
Mesaje: 463
Membru din: 22 Mar 2010, 17:06
Localitate: Resita
Nume: Morariu Andrei
Localitate: Resita/Timisoara
Contact:

Re: Coman Dan

Mesajde movix » 02 Sep 2010, 21:45

Eu am cumparat de la Dan diverse 'chestii' de vreo 7-8 milioane si nu am avut niciodata probleme, nu am de ce sa ma plang

@Danut: cati cm avea regalisu' cand l`ai cumparat?
:bliss:
cozac
Gecko
Gecko
Mesaje: 67
Membru din: 13 Apr 2010, 20:40
Localitate: cluj-hunedoara
Nume: alex
Localitate: cluj - hunedoara
Contact:

Re: Coman Dan

Mesajde cozac » 03 Sep 2010, 20:22

mda numa asa de chestie sper ca nu deranjez ca scriu ceva aici si nu zic nimik rau de coman dar draga adrianyva tiam zis ca ala e pui de la femela mea de h lividum poate ai uitat asa ca stai relaxat e h lividum ...
Avatar utilizator
adrianyva
User banat
User banat
Mesaje: 262
Membru din: 22 Mar 2010, 17:10
Localitate: Iasi
Nume: Adrian
Contact:

Re: Coman Dan

Mesajde adrianyva » 04 Sep 2010, 10:09

stiu ca mi-ai zis ....ideea e ca mi se pare ca are corpul cam mare pt un lividum......nu stiu de ce...mai astept sa creasca un pic! sta numai ascuns in pamant ca un lividum dar totusi corpul e prea mare ! poate mi se pare...
3 Gecko leopard
1 Boa constrictor
1 Columbian rainbow boa
1 Haplopelma lividum
1 Grammostola rosea
1 Hottentotta caboverdensis
1 Pit Bull
cozac
Gecko
Gecko
Mesaje: 67
Membru din: 13 Apr 2010, 20:40
Localitate: cluj-hunedoara
Nume: alex
Localitate: cluj - hunedoara
Contact:

Re: Coman Dan

Mesajde cozac » 04 Sep 2010, 22:42

..da intr-un fel iti dau dreptate..vezi in cazul in care iese p metalica sa imi zici sa mai imperechez femela o data ! =))
Avatar utilizator
Alien
Piton
Piton
Mesaje: 200
Membru din: 25 Mar 2010, 23:12
Localitate: Craiova
Nume: Andrei
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Coman Dan

Mesajde Alien » 10 Sep 2010, 19:08

Se pare ca am avut o parere gresita despre Dan Coman. Retrag cele scrise anterior.
De fapt, chiar pot spune ca a facut un gest pe care putini vanzatori de la noi l-ar face. ;)
Pterinochilus lugard
Pampobetheus sp South Ecuador
Chilobrachys fimbriatus
Phormictopus cancerides
Avatar utilizator
Chuckie
Administrator
Administrator
Mesaje: 2883
Membru din: 29 Iul 2007, 21:59
Localitate: Militari
Nume: Valentin Nita
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Coman Dan

Mesajde Chuckie » 10 Sep 2010, 19:30

Si nu ne spui si noua despre ce e vorba? Nu de alta da sa aflam si noi cat e de baiat bun... :lol:
radu
Gecko
Gecko
Mesaje: 64
Membru din: 10 Apr 2010, 23:17
Localitate: Cluj-Napoca
Nume: Radu
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Re: Coman Dan

Mesajde radu » 11 Sep 2010, 03:16

olarasu.marian scrie:Si ca sa va faceti idee despre cat de prost crescut este.. Cand femela mea de H. caboverdensis a nascut, acum cateva luni, am donat toti puii oamenilor de pe forum, unul dintre ei era Coman, care ma rugase foarte insistent ca vrea si el, ca ii place specia si alte bullshit-uri... Peste doua zile am aflat ca de fapt a pasat scorpionul imediat unui alt "coleg" de pe forum...

Eu sper ca acest forum sa isi faca treaba si sa educe pasionatii de nevertebrate in alegerea, ingrijirea si achizitionarea corecta a unui animal.


scorpionul pe care i l-ai trimis a ajuns la mine (donatie, nu vanzare) iar eu l-am donat mai departe impreuna cu cel ce mi l-ai trimis mie unor prieteni. Scorpionii sunt bine mersi si traiesc si in ziua de azi ;) Si eu cand ti l-am cerut, l-am cerut pt a-l face cadou mai departe. Poti sta linistit ca nu a facut nimeni afaceri cu scorpionii donati de tine ;)
Avatar utilizator
Alien
Piton
Piton
Mesaje: 200
Membru din: 25 Mar 2010, 23:12
Localitate: Craiova
Nume: Andrei
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Coman Dan

Mesajde Alien » 11 Sep 2010, 08:16

Chuckie scrie:Si nu ne spui si noua despre ce e vorba? Nu de alta da sa aflam si noi cat e de baiat bun... :lol:


Pai i-am trimis masculul de Tigrinawesseli si mi-a trimis inapoi un Pamphobeteus sp South Ecuador nesexat la 5 cm si o Haplopelma lividum la 4 naparliri.
Daca era nesimtit putea sa zica, "Frate, nu e vina mea, acum sa fi sanatos, nu am ce-ti face" Dar nu a fost asa, si omul a facut ceva pentru a rascumpara o greseala care nu ii apartine, ci cel mai probabil apartine crescatorului care a vandut un mascul drept femela. Oricum, un mascul care aducea destul de mult a femela, ca l-am sexat si eu si am avut impresia ca e femela....
Pterinochilus lugard
Pampobetheus sp South Ecuador
Chilobrachys fimbriatus
Phormictopus cancerides

Înapoi la “Feedback”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori