Firme curierat

Parerea voastra despre vanzatorii / cumparatorii de animale de la noi. Forum nerecomandat copiilor. Aceste pagini pot contine injuraturi si expresii vulgare.
Avatar utilizator
Corleone
Fondator
Fondator
Mesaje: 1113
Membru din: 22 Mar 2010, 16:18
Nume: Alex Fota
Localitate: Tirgoviste
Contact:

Firme curierat

Mesajde Corleone » 16 Feb 2011, 20:31

FanCourier - am trimis la Giurgiu un terariu care a ajuns in mai multe bucati. Sigur a fost tratat cu mare finete de catre muncitori. Va recomand sa evitati acesti idioti.
id: alexfota91
Avatar utilizator
shakw0n
Fondator
Fondator
Mesaje: 1116
Membru din: 27 Mar 2010, 01:32
Localitate: Constanta
Nume: Alex B.
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Firme curierat

Mesajde shakw0n » 16 Feb 2011, 20:40

Impachetat ca la carte terariul?
Remember: It is important that you know the needs and requirements of your pet before you obtain the animal. You should never, ever obtain an animal before researching its needs and preparing the housing and conditions.
Imagine
Avatar utilizator
Trancer
Piton
Piton
Mesaje: 167
Membru din: 23 Sep 2010, 08:52
Localitate: Petrosani
Nume: Radu

Re: Firme curierat

Mesajde Trancer » 16 Feb 2011, 20:45

Pe mine m`au dezbracat cand am primit terariul de 150x60x80,au inceput cu tva`uri si alte calcule ineptice care m`au pus la plata a 280 ron,intr`adevar terariul a fost foarte greu,dar la dimensiuni mari iti calculeaza volumul nu greutatea..si tot nu se ajungea la pretul lor,n`am avut cu cine sa ma inteleg dar asta e.Ulterior m`am interesat cat m`ar fi costat acest transport si cu alte firme si toate imi spuneau un pret in jur la 120-140 ron. Macar a ajuns intact...
"Avoiding danger is no safer in the long run than outright exposure. Life is either a daring adventure, or nothing" Helen Keller
Avatar utilizator
Tiberiu Sahlean
Fondator
Fondator
Mesaje: 251
Membru din: 23 Mar 2010, 14:59
Localitate: Bucuresti
Nume: Sahlean Tiberiu
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Firme curierat

Mesajde Tiberiu Sahlean » 16 Feb 2011, 20:50

Tocmai am avut si eu contact cu cei de la FanCourier. Baieti foarte de treaba dupa cum se vede din pozele de mai jos:

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Terariu Exo-Terra Maya Habitat Kit de la Marian si impachetat foarte bine cu polistiren de 5cm grosime.
0.1. Varanus exanthematicus
1.2. Montivipera xanthina
1.1. Vipera ammodytes meridionalis
Avatar utilizator
Corleone
Fondator
Fondator
Mesaje: 1113
Membru din: 22 Mar 2010, 16:18
Nume: Alex Fota
Localitate: Tirgoviste
Contact:

Re: Firme curierat

Mesajde Corleone » 16 Feb 2011, 21:31

l-a, invelit in polistiren de 5 si 2 cm
id: alexfota91
Avatar utilizator
shakw0n
Fondator
Fondator
Mesaje: 1116
Membru din: 27 Mar 2010, 01:32
Localitate: Constanta
Nume: Alex B.
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Firme curierat

Mesajde shakw0n » 17 Feb 2011, 01:03

Eu am trimis 2 terarii de pal(cu tot cu geamuri), ambele de 70x40x40cm si nu pot spune ca le`am ambalat chiar pro. Am pus doar o placa de polistiren de 5cm pe partea pe care stateau culcate si i`am explicat omeneste tipului de la curierat sa aibe grija ca sunt ff fragile, mai mult am scris pe toate partile cutiilor mare si ff clar ..FRAGIL!!!
Costul transp celor 2 terarii s-a ridicat la 60 lei iar greutatea .. mi-a aproximat-o tipul undeva la 30kg ambele.
Au ajuns a2a zi foarte intregi iar clientul a fost multumit.
Firma se numeste OTTO Curier si o recomand (momentan)
Eu am renuntat de mult la serviciile celor de la Fan Curier si va sfatuiesc sa faceti si voi la fel. :thumbdown:
Remember: It is important that you know the needs and requirements of your pet before you obtain the animal. You should never, ever obtain an animal before researching its needs and preparing the housing and conditions.
Imagine
Avatar utilizator
Gabi D
Varan
Varan
Mesaje: 291
Membru din: 28 Dec 2010, 15:20
Localitate: Bucuresti
Nume: Gabriel
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Firme curierat

Mesajde Gabi D » 17 Feb 2011, 11:12

otto curier sunt bunicei.. Am primit de la cassys ascunzatoarea si vasul cu apa .. Si au ajuns bine [au fst si impachetate f bine]
Contact:
PM
gabbi.cristi@yahoo.ro
Avatar utilizator
Danut
Varan
Varan
Mesaje: 339
Membru din: 10 Apr 2010, 13:36
Localitate: Craiova
Nume: Danut
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Firme curierat

Mesajde Danut » 17 Mar 2011, 16:42

Eu am folosit doar FAN Curier si sunt foarte multumit de ei.
Avatar utilizator
Trancer
Piton
Piton
Mesaje: 167
Membru din: 23 Sep 2010, 08:52
Localitate: Petrosani
Nume: Radu

Re: Firme curierat

Mesajde Trancer » 17 Mar 2011, 16:55

Esti un caz fericit pe cale de disparitie.
"Avoiding danger is no safer in the long run than outright exposure. Life is either a daring adventure, or nothing" Helen Keller
Avatar utilizator
Corleone
Fondator
Fondator
Mesaje: 1113
Membru din: 22 Mar 2010, 16:18
Nume: Alex Fota
Localitate: Tirgoviste
Contact:

Re: Firme curierat

Mesajde Corleone » 17 Mar 2011, 18:10

Trancer, adevarat graiesti!
id: alexfota91
Avatar utilizator
Colban Mihai-Codrin
Administrator
Administrator
Mesaje: 631
Membru din: 22 Mar 2010, 17:03
Localitate: Vatra Moldovitei, SV
Nume: Mihai-Codrin Colban
Contact:

Re: Firme curierat

Mesajde Colban Mihai-Codrin » 23 Iun 2011, 02:40

Si eu am patito cu Fan Courier, cu un terariu ambalat bine, scris fragil mare pe cutie, etc. Mi-au spart sticla la un terariu de pal, in fine, o perioada treceam zilnic pe langa sediul lor si ii vedeam cum mai aveau putin si puneau de un fotbal cu coletele la descarcare, sa speram ca numai la Suceava sunt asa! Am inteles ca au si niste asigurari ceva, in mod normal trebuie sa te despagubeasca dar eu nu am vrut sa mai cert atunci ca era suma prea mica.
Redirecționează 2% din impozitul pe venit către Agent Green!
www.agentgreen.ro
bogdan_kaa
Pui
Pui
Mesaje: 46
Membru din: 12 Feb 2011, 14:58
Nume: bogdan
Localitate: giurgiu

Re: Firme curierat

Mesajde bogdan_kaa » 08 Noi 2011, 08:44

Corleone scrie:FanCourier - am trimis la Giurgiu un terariu care a ajuns in mai multe bucati. Sigur a fost tratat cu mare finete de catre muncitori. Va recomand sa evitati acesti idioti.

abia acum am vazut postul.
mie mi-a trimis terariul la giurgiu prin fan curier. imi pare rau, nu cred ca mai am filmarea dar terariul era impachetat f bine de corleone, cei de la fan curier l-au facut praf, cred ca si-au dat toata silinta sa-l sparga. nu era doar crapat, era o masa de cioburi, nu intelegeai nimic de acolo. evitati cat puteti aceasta firma sau trimiteti cu ei numai nicovale ori lemne de foc.
Avatar utilizator
ciprisabau
Breeder
Breeder
Mesaje: 181
Membru din: 15 Oct 2011, 17:44
Nume: Cipri
Localitate: Ms.

Re: Firme curierat

Mesajde ciprisabau » 11 Noi 2011, 22:12

shakw0n scrie:Eu am trimis 2 terarii de pal(cu tot cu geamuri), ambele de 70x40x40cm si nu pot spune ca le`am ambalat chiar pro. Am pus doar o placa de polistiren de 5cm pe partea pe care stateau culcate si i`am explicat omeneste tipului de la curierat sa aibe grija ca sunt ff fragile, mai mult am scris pe toate partile cutiilor mare si ff clar ..FRAGIL!!!
Costul transp celor 2 terarii s-a ridicat la 60 lei iar greutatea .. mi-a aproximat-o tipul undeva la 30kg ambele.
Au ajuns a2a zi foarte intregi iar clientul a fost multumit.
Firma se numeste OTTO Curier si o recomand (momentan)
Eu am renuntat de mult la serviciile celor de la Fan Curier si va sfatuiesc sa faceti si voi la fel. :thumbdown:


Eu sunt clientul :) si cei de la firma de curierat chiar au fost super profesionisti, chiar daca saracii s-au chinuit sa aduca terariile in casa. Grele, grele, grele :)! Bineinteles ca are si shakw0n tehnicile lui de a impacheta, mi-a luat o ora sa desfac terariile ;)) Cred ca in primul rand trebuie sa fie bine impachetate. Cu cei de la Fan lucrez frecvent insa pe alte colete si nu o data i-am surprins trantind cutii in care se vedeau evident impachetate LCD-uri :)
roxycaramel
Varan
Varan
Mesaje: 260
Membru din: 13 Mai 2011, 16:26
Localitate: sectorul 3
Nume: Ruxandra
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Firme curierat

Mesajde roxycaramel » 03 Dec 2011, 11:20

Produs: Terariu
Firma: FanCourier
Rezultat: Terariu facut bucatele! :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown:
Căutându-mi drumul printr-o pădure!
Avatar utilizator
BogdanFarm
Crocodil
Crocodil
Mesaje: 642
Membru din: 18 Dec 2010, 21:40
Localitate: Bucuresti
Nume: Bogdan
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Firme curierat

Mesajde BogdanFarm » 03 Dec 2011, 11:56

Si mie mi'a stricat FanCourier un terariu, din fericire l'am reparat si "functioneaza" perfect.

NU folositi FanCourier! :angry:

Înapoi la “Feedback”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori