Firme curierat

Parerea voastra despre vanzatorii / cumparatorii de animale de la noi. Forum nerecomandat copiilor. Aceste pagini pot contine injuraturi si expresii vulgare.
Avatar utilizator
Chuckie
Administrator
Administrator
Mesaje: 2883
Membru din: 29 Iul 2007, 21:59
Localitate: Militari
Nume: Valentin Nita
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Firme curierat

Mesajde Chuckie » 22 Feb 2012, 19:36

Otto Curier.
In prima zi au uitat de mine. De ce sa vina sa ia pachetul... e treaba lor cumva!? A doua zi ii sun si refac comanda, au venit si totul a decurs ok.

Fan Curier.
M-au pus sa desfac pachetul care era deja bandajat cu scoci, ca sa vada ce e inauntru...
Mealworms, au refuzat sa il ia.
Avatar utilizator
ane
Gecko
Gecko
Mesaje: 71
Membru din: 17 Aug 2012, 15:13
Localitate: Corabia
Nume: Andreea

Re: Firme curierat

Mesajde ane » 30 Aug 2012, 17:08

Prin otto curier credreti ca se pot trimite si animale (testoase, gecko etc.)?
"Orice opera de arta isi are radacinile intr-un instinct al plasmuirii, care mai mult sau mai putin ii este propriu oarecarei fiinte inzestrate cu spirit."- Panait Cerna
Avatar utilizator
denis
Piton
Piton
Mesaje: 207
Membru din: 24 Sep 2012, 20:41
Localitate: Galati
Nume: Baciu Denis
Localitate: Galati
Contact:

Re: Firme curierat

Mesajde denis » 21 Noi 2012, 08:27

@ane - nu cred ca rezista ..

Pana acum am comandat de 3 ori folosind OTTO curier - primele 2 dati totul a fost ok ( desi m-a ajuns cam mult transportul ), insa a 3-a oara au uitat de mine in prima zis si mi-au adus coletul in ziua urmatoare ... :indiferent: .
Per total sunt multumit de el . :wave: :rock: ;)
:whip:
vic
Piton
Piton
Mesaje: 200
Membru din: 02 Noi 2010, 11:13
Nume: Vanghele Vincentiu Fabian
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Firme curierat

Mesajde vic » 25 Noi 2012, 07:24

Ane:
credreti ca se pot trimite si animale (testoase, gecko etc.)?

Denis:
@ane - nu cred ca rezista ..


De ce nu??? Daca nu e nici cald, nici frig, nu e nici o problema! Desigur, depinde si de specie, nu trimiti varani iarna...
Avatar utilizator
denis
Piton
Piton
Mesaje: 207
Membru din: 24 Sep 2012, 20:41
Localitate: Galati
Nume: Baciu Denis
Localitate: Galati
Contact:

Re: Firme curierat

Mesajde denis » 25 Noi 2012, 07:43

@ane - o fi el curierat, dar au nevoie de aer, si daca le pui o cutie mai mare vei plati o gramada transportul... Asta este parerea mea, eu nu as trimite cu otto curier vertebrate...
:whip:
vic
Piton
Piton
Mesaje: 200
Membru din: 02 Noi 2010, 11:13
Nume: Vanghele Vincentiu Fabian
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Firme curierat

Mesajde vic » 25 Noi 2012, 09:01

Vertebrate inseamna si reptile... poate nu ai trimite mamifere- asta da. Leopard si Trachemys- inca merg, dar e deja cam rece pentru animale invatate la caldura.
Avatar utilizator
ane
Gecko
Gecko
Mesaje: 71
Membru din: 17 Aug 2012, 15:13
Localitate: Corabia
Nume: Andreea

Re: Firme curierat

Mesajde ane » 25 Noi 2012, 14:30

Postul este din august... nu am nevoie sa trimit nimic. vroiam sa trimit cuiva testoasele si era la mare distanta si el ma batea la cap ca merge prin curier si de aceea am intrebat, dar am rezolvat. (nu prin curier)
"Orice opera de arta isi are radacinile intr-un instinct al plasmuirii, care mai mult sau mai putin ii este propriu oarecarei fiinte inzestrate cu spirit."- Panait Cerna
Avatar utilizator
tomcatmouse
Gecko
Gecko
Mesaje: 75
Membru din: 14 Mai 2012, 15:37
Localitate: Bucuresti
Nume: B.Cristian

Re: Firme curierat

Mesajde tomcatmouse » 21 Dec 2012, 12:40

Nu are legatura cu teraristica dar imi este imposibil sa inteleg cum au strambat in halul asta un server de aproape 4000 ron... este vorba de "fan CURier"...

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Ultima oară modificat 21 Dec 2012, 12:50 de către tomcatmouse, modificat de 2 ori în total.
Avatar utilizator
ane
Gecko
Gecko
Mesaje: 71
Membru din: 17 Aug 2012, 15:13
Localitate: Corabia
Nume: Andreea

Re: Firme curierat

Mesajde ane » 21 Dec 2012, 12:45

:omg: Cum se poate asa ceva? Nici macar cu mainile nu poti sa indoi asa ceva!
"Orice opera de arta isi are radacinile intr-un instinct al plasmuirii, care mai mult sau mai putin ii este propriu oarecarei fiinte inzestrate cu spirit."- Panait Cerna
Avatar utilizator
tomcatmouse
Gecko
Gecko
Mesaje: 75
Membru din: 14 Mai 2012, 15:37
Localitate: Bucuresti
Nume: B.Cristian

Re: Firme curierat

Mesajde tomcatmouse » 21 Dec 2012, 12:47

ane scrie::omg: Cum se poate asa ceva? Nici macar cu mainile nu poti sa indoi asa ceva!


carcasa este a dracului de dura iar metalul destul de gros ...cred ca au trecut cu stivuitorul peste cutie...
viocris
Gecko
Gecko
Mesaje: 63
Membru din: 23 Mai 2012, 13:44
Localitate: bucuresti
Nume: viorel cristea

Re: Firme curierat

Mesajde viocris » 21 Dec 2012, 15:02

probail s-au straduit intens fiindca dracia aia de cutie are in interior pe linga carcasa si un cadru pe care se prind componentele si ramforsari din tabla ambutisata destul de groase. dauna totala

Înapoi la “Feedback”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori