viermisori la boa cc

Medicina veterinara si probleme de sanatate pe care le au animalele voastre.
Avatar utilizator
thaolen
User banat
User banat
Mesaje: 191
Membru din: 24 Iun 2010, 20:53
Nume: Mihai
Localitate: Calarasi

viermisori la boa cc

Mesajde thaolen » 25 Oct 2011, 17:10

de 3 saptamani sunt ft ingrijorat cu un boa.il am de o luna si in prima saptamana a mancat ft bine,dupa vreo 4 zile a defecat si am fost ft surprins sa vad ca sunt viermisori in fecale(incredibil de multi) nu a fost un motiv de ingrijorare pr ca in cutiile de gandaci am niste musculite ft mici care au venit la mere si care fac viermisori identici cu cei pe care i-am gasit.tin sa precizez ca musculitele le am inainte sa aduc serpii in casa.
initial am crezut ca a intrat una si a depus oua in substrat ca e umed,si cand au iesit viermii au cautat ceva sa mance si au gasit fecalele.problema e ca azi am gasit 1 singur in gurita sarpelui,am dat usor cu unghia si l-am scos fara probleme.m-am uitat cu mare atentie si nu mai e nici unul si nici musculite.sa aibe viermisori in el?
nu am apucat sa fac poze.dar viermele e alb si cam de 3 milimetrii lungime si de 1 milimetru grosime.a mai vazut cineva asa ceva?
death is only the begining
Avatar utilizator
Chuckie
Administrator
Administrator
Mesaje: 2883
Membru din: 29 Iul 2007, 21:59
Localitate: Militari
Nume: Valentin Nita
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: viermisori la boa cc

Mesajde Chuckie » 25 Oct 2011, 20:41

Pai cum ? "Cel mai mare crescator de animale exotice din Romania" (cum te autointitulezi tu cu tupeul tau fantastic) ne intreaba pe noi?! Nu se poate dom'le asa ceva...
Avatar utilizator
thaolen
User banat
User banat
Mesaje: 191
Membru din: 24 Iun 2010, 20:53
Nume: Mihai
Localitate: Calarasi

Re: viermisori la boa cc

Mesajde thaolen » 25 Oct 2011, 21:27

ma poate ajuta cineva?
death is only the begining

Înapoi la “Patologie reptile, amfibieni si nevertebrate”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori