Agama cu barba-nu-i vegetariana

Medicina veterinara si probleme de sanatate pe care le au animalele voastre.
iuliusjup
Ou
Ou
Mesaje: 21
Membru din: 28 Sep 2010, 09:55
Nume: Iulius
Localitate: Radauti,Suceava

Agama cu barba-nu-i vegetariana

Mesajde iuliusjup » 29 Sep 2010, 19:02

cum spune si titlul,am o problema cu agamaua mea de 1 an, nu vrea nici in ruptul capului sa manance verdeata, am incercat de toate, de la combinatii de verdeturi, pana la trucuri cu viermi printre verdeturi. nimic. am lasat-o fara viermi sau altceva, doar cu verdeata, cateva zile, nimic, nici nu se atinge. de slabit, nu a slabit, arata bine doar ca nu manca vegetale nici in ruptul capului.nu stiu ce sa fac!
Avatar utilizator
Chuckie
Administrator
Administrator
Mesaje: 2883
Membru din: 29 Iul 2007, 21:59
Localitate: Militari
Nume: Valentin Nita
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Agama cu barba-nu-i vegetariana

Mesajde Chuckie » 29 Sep 2010, 19:10

Cred ca o sa inceapa sa manance la un moment dat. Unele incep mai tarziu. Dar poate a ta nu va accepta niciodata, important e ca tu sa incerci mereu, inainte sa ii dai insecte. Le atrag fructele/legumele galbene sau portocalii...
iuliusjup
Ou
Ou
Mesaje: 21
Membru din: 28 Sep 2010, 09:55
Nume: Iulius
Localitate: Radauti,Suceava

Re: Agama cu barba-nu-i vegetariana

Mesajde iuliusjup » 29 Sep 2010, 19:29

am sa incerc. oricum de cateva luni parca a innebunit, e agresiva, nu in sensul ca ma musca, doar deschide gura , sa infoaie si barba devine neagra, si nu pot pune mana pe ea, fara sa se traga. si inca o chestie ca nu-mi faceam griji chiar atatea griji daca manca insete cum trebuie, doar ca nu mai are acelasi apetit, nu mai sare de pe creanga la vederea unui gandac sau a unui super, mai demult innebunea, acum trage doar cu coada ochiului si de abia dupa ce ma indepartez merge si mananca.acum cateva luni imi manca din penseta, acum nimic. si nu stiu ce sa-i fac. in ambientul ei nu am schimbat nimic, ca la inceput ii, caldura,uv ,uscat, spatiu are destul. nu stiu ce sa mai spun ca apa nu a baut niciodata singura, doar dat su pipeta sau cu seringa.

Înapoi la “Patologie reptile, amfibieni si nevertebrate”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 29 vizitatori