Pinki congelati!

Despre hranirea reptilelor, amfibienilor si nevertebratelor din terariile noastre.
Avatar utilizator
SarcaPatrick
Gecko
Gecko
Mesaje: 61
Membru din: 25 Sep 2011, 09:20
Nume: Sarca Patrick
Localitate: Satu Mare
Contact:

Pinki congelati!

Mesajde SarcaPatrick » 06 Dec 2011, 08:01

Buna tuturor urmeaza sa-mi cumpar un corn snake pui si nu stiu cum sa fac cu pinki congelati nu am unde sa'i tin neaparat trebuie tinuti in congelator? se strica daca nu ii tin in congelator ? sau doar miros urat ? se poate da la corn snake cand e pui si soricei vii ?
Corn Snake Amelanistic
Avatar utilizator
BogdanFarm
Crocodil
Crocodil
Mesaje: 642
Membru din: 18 Dec 2010, 21:40
Localitate: Bucuresti
Nume: Bogdan
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Pinki congelati!

Mesajde BogdanFarm » 06 Dec 2011, 11:16

Tu cam ce crezi? Ca daca ii tii la temperatura camerei raman congelati :table: ?

Daca ii tii afara din congelator se strica, se imput si nu mai sunt buni de nimic.

Cum sa ii dai soricei vii la cornsnake :lolno: ? Pai in natura mananca doar congelati :lol: :silent: .

Poti sa ii dai vii, dar pentru asta ai nevoie de o mica crescatorie.
Avatar utilizator
SarcaPatrick
Gecko
Gecko
Mesaje: 61
Membru din: 25 Sep 2011, 09:20
Nume: Sarca Patrick
Localitate: Satu Mare
Contact:

Re: Pinki congelati!

Mesajde SarcaPatrick » 06 Dec 2011, 20:04

Am inteles. Dar ma refer cand sunt PUI am voie sa le dai soricei mici vii ? nu stiu denumirea lor aia albi care se vand la petshop :)
Corn Snake Amelanistic
Avatar utilizator
Gabi D
Varan
Varan
Mesaje: 291
Membru din: 28 Dec 2010, 15:20
Localitate: Bucuresti
Nume: Gabriel
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Pinki congelati!

Mesajde Gabi D » 06 Dec 2011, 20:50

Salut!

Ii poti da orice fel de hrana, cand e pui chiar nu conteaza daca e pinky viu sau decongelat. Cand sarpele o sa fie mai mare si o sa incepi sa ii dai fuzzy/subadult/adult de soarec... atunci il vei dai viu pe propria raspundere deoarece soarecul poate musca sarpele.
Soarecii ii poti tine in congelator linistit, nu miros si da se strica si se imput daca ii scoti de la congelator si nu ii mai bagi.
Contact:
PM
gabbi.cristi@yahoo.ro
Avatar utilizator
SarcaPatrick
Gecko
Gecko
Mesaje: 61
Membru din: 25 Sep 2011, 09:20
Nume: Sarca Patrick
Localitate: Satu Mare
Contact:

Re: Pinki congelati!

Mesajde SarcaPatrick » 06 Dec 2011, 22:14

Eu stiu ca nu miros/nu are nimic daca ii tin in congelator dar noah spunei mamei asta :)) e deacord cu sarpele etc. dar cand aude de SOARECI! pff parca ii vine sa se arunce de pe balcon :))
Corn Snake Amelanistic
Avatar utilizator
Gabi D
Varan
Varan
Mesaje: 291
Membru din: 28 Dec 2010, 15:20
Localitate: Bucuresti
Nume: Gabriel
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Pinki congelati!

Mesajde Gabi D » 08 Dec 2011, 00:35

SarcaPatrick scrie:Eu stiu [..]

Daca sti.. de ce mai intrebi ? :lolno:
+ de asta ti`am raspuns la ce ai intrebat.. daca put cand ii lasi un timp indelungat scosi de la congelator..( LOGIC ) , daca poti sa ii dai vii ( iar LOGIC , nu vad unde ar fi problema?! , nu am auzit pe nimeni muscat de un pinky de soarec )

Dar vad ca tu vroiai niste argumente pentru doamna mama ta ca sa te lase cu hrana respectivului animal.....si in acest caz , trebuie sa o imbraligi cum poti tu mai bine... ;;) (gandeste si actioneaza) + de asta daca o sacai in fiecare zi, odata si odata tot va ceda. Succes
Contact:
PM
gabbi.cristi@yahoo.ro
Avatar utilizator
SarcaPatrick
Gecko
Gecko
Mesaje: 61
Membru din: 25 Sep 2011, 09:20
Nume: Sarca Patrick
Localitate: Satu Mare
Contact:

Re: Pinki congelati!

Mesajde SarcaPatrick » 08 Dec 2011, 09:11

Mda. Merci!
Corn Snake Amelanistic

Înapoi la “Hranirea animalelor din terarii”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori