Hrana vie vs. hrana congelata

Despre hranirea reptilelor, amfibienilor si nevertebratelor din terariile noastre.
Avatar utilizator
Akm
Piton
Piton
Mesaje: 152
Membru din: 27 Apr 2012, 14:53
Localitate: Bucuresti
Nume: Cristi
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Hrana vie vs. hrana congelata

Mesajde Akm » 07 Ian 2013, 02:48

olarasu.marian scrie:Mai usor cu tonul. Nu vad ce legatura au iubitorii de rozatoare cu soarecii tai congelati.

Legatura era una funny...si era o gluma...Provine de la ce spunea Vali acum ceva timp despre hranit si cei care se "autosesizeaza." Legatura era ca am nevoie de 1-2 care sa se "autosesizeze" si sa-mi dea dreptate ca altfel ma cert singur ...si nimeni nu face nimic.
Asta spunea Vali :
Postarea de care vorbeste ea e din 2007-2008... daca imi mai aduc bine aminte, ca nu am reusit sa gasesc postarea mea, pe atunci imi era foarte greu sa hranesc un sarpe, imi era mila, mai ales de sobolani. Dupa 4-5 ani primesc acest mesaj de la una care daca nu pune carne in gura nu o sa se marite niciodata.... deci, de ce sa alimentam discutii si scandaluri de genul asta? Poate peste 5 ani eu voi fi arestat pentru ca ati pus voi un filmulet in care un varan tavaleste un soarece juma' de ora. Trebuie sa recunoasteti ca varanii de savana nu prea se descurca bine cu omoratul rapid al soarecelui...

Iar tonul e ok desi sunt foarte nervos si ingrijorat ca serpii mei ar putea pati ceva...
ID : eucristi11@yahoo.com
TEL: 0736924130
Avatar utilizator
Chuckie
Administrator
Administrator
Mesaje: 2883
Membru din: 29 Iul 2007, 21:59
Localitate: Militari
Nume: Valentin Nita
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Hrana vie vs. hrana congelata

Mesajde Chuckie » 07 Ian 2013, 03:05

Mai, nu ai ce face acum. Singura solutie e sa vorbesti cu Ma1e25 si sa va intelegeti voi cumva. Puii mei, se mai intampla si chestii naspa, si pana acum esti singurul care a reclamat rozatoarele de la el. Cred ca e doar o intamplare. Aia a fost tare de tot de m-a luat pe mine cu "CRIMINALULE"... :lol:

Înapoi la “Hranirea animalelor din terarii”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori