Galerie video by Corleone

Toate speciile din Familia Theraphosidae cu toate subfamiliile.
Avatar utilizator
Corleone
Fondator
Fondator
Mesaje: 1113
Membru din: 22 Mar 2010, 16:18
Nume: Alex Fota
Localitate: Tirgoviste
Contact:

Galerie video by Corleone

Mesajde Corleone » 21 Iun 2010, 13:40

aici o sa pun eu clipurile cu tarantule :thumbup:

incep cu H.lividum "la joaca"

[youtube]<object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/0ws227qLDTQ&hl=es_ES&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/0ws227qLDTQ&hl=es_ES&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>[/youtube]

cum am vazut ca a parasit gaura ei in care isi petrece clipele fericite ale tineretii, m-am gandit sa o stresez un pic :twisted:
id: alexfota91
Avatar utilizator
Corleone
Fondator
Fondator
Mesaje: 1113
Membru din: 22 Mar 2010, 16:18
Nume: Alex Fota
Localitate: Tirgoviste
Contact:

Re: Galerie video by Corleone

Mesajde Corleone » 21 Iun 2010, 15:30

Comportamentul defensiv care face Megaphobema robustum celebra

[youtube]<object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/Ft9OQ4oiCt4&hl=es_ES&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/Ft9OQ4oiCt4&hl=es_ES&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>[/youtube]
id: alexfota91
Avatar utilizator
shakw0n
Fondator
Fondator
Mesaje: 1116
Membru din: 27 Mar 2010, 01:32
Localitate: Constanta
Nume: Alex B.
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Galerie video by Corleone

Mesajde shakw0n » 21 Iun 2010, 19:01

Cam dur "te joci" cu ele :wtf: Cel putin cu H. lividum ... incearca sa fii mai "bland" cu ele, macar cand filmezi.
Sigur o sa`ti iei niste comenturi negative pe youtube mai ales la primul filmulet ;)
Remember: It is important that you know the needs and requirements of your pet before you obtain the animal. You should never, ever obtain an animal before researching its needs and preparing the housing and conditions.
Imagine
Avatar utilizator
Corleone
Fondator
Fondator
Mesaje: 1113
Membru din: 22 Mar 2010, 16:18
Nume: Alex Fota
Localitate: Tirgoviste
Contact:

Re: Galerie video by Corleone

Mesajde Corleone » 21 Iun 2010, 19:13

lividuma mea e ca un catar. daca nu vrea sa miste trebuie sa te chinui mult cu ea. cand am manipulato ultima data, pentru sa nu se misca din loc s-a agatat cu coltii de degetul meu :thumbup: stabilitate mai buna. par cam dur, insa nu o imping tare, ceea ce incerc sa fac e sa miste ea piciorul respectiv. azi a fost mai "grea" ca de obicei. cand e in gaura la ea si bag eu batul respectiv il musca la foc automat.
id: alexfota91
Avatar utilizator
shakw0n
Fondator
Fondator
Mesaje: 1116
Membru din: 27 Mar 2010, 01:32
Localitate: Constanta
Nume: Alex B.
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Galerie video by Corleone

Mesajde shakw0n » 21 Iun 2010, 19:20

Ma refeream mai mult la faza cand a cazut.
Stiu ca atunci cand nu vor sa se miste trebuie sa le impingi mai tare, am si eu cateva exemplare care au momente cand raman "impietrite" si nu le mai misti din locul respectiv nici cu tancu`.
Remember: It is important that you know the needs and requirements of your pet before you obtain the animal. You should never, ever obtain an animal before researching its needs and preparing the housing and conditions.
Imagine
Avatar utilizator
Corleone
Fondator
Fondator
Mesaje: 1113
Membru din: 22 Mar 2010, 16:18
Nume: Alex Fota
Localitate: Tirgoviste
Contact:

Re: Galerie video by Corleone

Mesajde Corleone » 21 Iun 2010, 19:27

treaba e ca acolo s-a cam lasat ea sa cada. oricum nu se lasa daca nu o stresam eu, deci aici e vina mea :shifty:
id: alexfota91
Avatar utilizator
Chunkypops
Piton
Piton
Mesaje: 213
Membru din: 27 Apr 2010, 19:07
Localitate: Brasov
Nume: Alin N.
Contact:

Re: Galerie video by Corleone

Mesajde Chunkypops » 28 Iun 2010, 17:48

Nu par asa agresive. Sa iti traiasca
______________________________________
You can take the cat out of the jungle
But you can't take the jungle out of the cat!
_________________

Înapoi la “Tarantule”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 51 vizitatori