Genul Nhandu

Toate speciile din Familia Theraphosidae cu toate subfamiliile.
Avatar utilizator
robertcarst
Crocodil
Crocodil
Mesaje: 706
Membru din: 24 Mar 2010, 21:37
Localitate: Radauti-Bucuresti
Nume: Carst Robert Lucian
Localitate: Radauti - Bucuresti
Contact:

Re: Genul Nhandu

Mesajde robertcarst » 15 Noi 2012, 22:44

edy_93 scrie:am si eu un n.chromatus.are in jur de 6-7cm dar nu ma pot bucura de el mai deloc deoarece de cand lam primit sa baricadat in ascunzatoare de aproximativ 2 saptamani si nu mananca nu iasa...cum simte o miscare fuge inauntru...ceva pareri?sa ma astept la o posibila naparlire?:D


E posibil si sa naparleasca. Dar mai sigur e doar stresat cu noua sa casa, si daca mai e si prima ta tarantula sunt convins ca nu poti sa te abtii din a il verifica foarte des. Sfatul meu este sa il lasi cat mai mult timp sigur si sa incerci sa il hranesti dupa ce isi paraseste singur vizuina. Asta fiind semnul ca s-a acomodat cu noul terariu.
Answers, too often mutually exclusive, are easy to come by. What's more important is what questions are being asked.

Mail: robert.carst@teraristica.ro
edy_93
Pui
Pui
Mesaje: 49
Membru din: 29 Sep 2012, 02:01
Localitate: Cluj
Nume: Major Eduard

Re: Genul Nhandu

Mesajde edy_93 » 16 Noi 2012, 01:46

nu e prima....e a7a tarantula :)...aparent cand am ajuns astazi acasa era iesita din ascunzatoare...nu le verific des dar sunt la mine pe birou si ma uit la ele destul de des dar fara a le deranja,doar ca nu mi sa mai intamplat la restu tarantulelor sa se inchida in ascunzatoare pt atata timp
Avatar utilizator
agamura
Varan
Varan
Mesaje: 444
Membru din: 14 Apr 2012, 22:11
Localitate: Maribor
Nume: Michael
Contact:

Re: Genul Nhandu

Mesajde agamura » 03 Dec 2013, 20:59

N. coloratovillosus (0.1)
Imagine

Înapoi la “Tarantule”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori