[Evadare] Mi-am pierdut sarpele

Numai cornsnakes. Fiind un sarpe foarte popular si cu multe morphuri am decis infiintarea unui forum dedicat.
Avatar utilizator
Chuckie
Administrator
Administrator
Mesaje: 2883
Membru din: 29 Iul 2007, 21:59
Localitate: Militari
Nume: Valentin Nita
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Mi-am pierdut sarpele

Mesajde Chuckie » 16 Noi 2010, 17:47

Superglue face minuni. Il lipesti cu codita de terariu. Tine pana la urmatoarea naparlire. Bine ca l-ai gasit. :thumbup:
Avatar utilizator
thaolen
User banat
User banat
Mesaje: 191
Membru din: 24 Iun 2010, 20:53
Nume: Mihai
Localitate: Calarasi

Re: Mi-am pierdut sarpele

Mesajde thaolen » 16 Noi 2010, 18:20

bv frate sper sa nu mai ai probleme pe viitor
death is only the begining
Avatar utilizator
Covoran Andrei
Varan
Varan
Mesaje: 481
Membru din: 30 Iun 2010, 10:53
Localitate: Bucuresti
Nume: Covoran Andrei Alexandru
Localitate: Bucuresti,Drumul Taberei
Contact:

Re: Mi-am pierdut sarpele

Mesajde Covoran Andrei » 16 Noi 2010, 19:11

Multumesc baieti :D :D :D
“Life is hard; it's harder if you're stupid.”
John Wayne

Yahoo Messengr ID: anion_day1@yahoo.com
Avatar utilizator
Crabman
Varan
Varan
Mesaje: 440
Membru din: 25 Apr 2010, 00:32
Localitate: Constanta
Localitate: constanta

Re: Mi-am pierdut sarpele

Mesajde Crabman » 16 Noi 2010, 19:33

Felicitari....totusi modul in care a reusit sa iasa dintr-un terariu exo terra inchis ramane un mister :wtf:
[img]http://forum.portal.edu.ro/uploads/av-134581.gif[/img]
Hey Earl!Hey Crabman!
Avatar utilizator
Covoran Andrei
Varan
Varan
Mesaje: 481
Membru din: 30 Iun 2010, 10:53
Localitate: Bucuresti
Nume: Covoran Andrei Alexandru
Localitate: Bucuresti,Drumul Taberei
Contact:

Re: Mi-am pierdut sarpele

Mesajde Covoran Andrei » 16 Noi 2010, 19:54

Asta asa e.Acum l-am pus in fostul lui terariu,acea cutie din plastic cum mai are un utilizator de pe acest forum pus un corn snake.
viewtopic.php?f=3&t=206
O sa caut orice gaurica sau loc prin care putea iesi(ma refer la terariul exo terra) si o sa va spun.
“Life is hard; it's harder if you're stupid.”
John Wayne

Yahoo Messengr ID: anion_day1@yahoo.com
carina_nohiboke
Ou
Ou
Mesaje: 12
Membru din: 24 Sep 2011, 20:58
Nume: Carina Nohiboke

Re: [Evadare] Mi-am pierdut sarpele

Mesajde carina_nohiboke » 16 Ian 2012, 15:25

ehe...m-am amuzat teribil cand am citit titlul discutiei...si mi-ai adus aminte de camaradul meu..care daca imi iau un picut ochii de la el isi face de cap:D.....Cand a intrat in viata mea...nu prea eram obisnuita cu stilul lui de evadare...si mereu gasea o portita de scapare...si ma impacientam ca nu-l gaseam...(aveam grija mereu sa nu uit usa la baie deschisa, sau protectiile la geamuri, daca imi erau deschise)...pana in momentul in care intr-o dimineata...dupa ce seara precedenta m-am pus in pat.....cu sisi al meu in terariu, la capul meu.....m-am trezit cu el langa mine in pat....:D :bliss: ..si nu e foarte mare...ci are numa 2m :drool: ...bine ca nu m-am intors in somn pe el:D....De atunci..cand mai evadeaza nu imi fac nici o grija....pentru ca are locurile lui...unde ii place sa mearga...asa...din cand in cand in vizita....cel mai vizitat fiind intre cartile mele......si patul..:D.... :turtle2: uneori mai exploreaza casa, insa la un moment dat iese afara... :bliss: Faza foarte comica....sau cel putin care pe mine ma amuza teribil...este atunci cand am pe cineva in vizita...iar sisi e la plimbare...cine stie pe unde...Si..in toiul discutiei...isi face simtita prezenta prin mijlocul camerei...:D....sau pe langa mine prin pat....musafirii mei ramanand blocati:)))...sau incercand sa gasesca cel mai scurt drup catre usa :bliss: ........

V-am pupat si sa aveti grija de fiintele ce va fac viata mai frumoasa :beer:
Avatar utilizator
Covoran Andrei
Varan
Varan
Mesaje: 481
Membru din: 30 Iun 2010, 10:53
Localitate: Bucuresti
Nume: Covoran Andrei Alexandru
Localitate: Bucuresti,Drumul Taberei
Contact:

Re: [Evadare] Mi-am pierdut sarpele

Mesajde Covoran Andrei » 16 Ian 2012, 19:09

Tu te-ai amuzat si eu am plans dupa el pentru ca l-am pierdut si a doua oara,de data aceea definitiv. :P
Una e cand un cornsnake sau orice alt sarpe are 2 metri si alta e cand are 30 de cm.In casa erau la propriu 10.000 de locuri in care putea fi. :lol:
Toate cele bune!
“Life is hard; it's harder if you're stupid.”
John Wayne

Yahoo Messengr ID: anion_day1@yahoo.com
Avatar utilizator
BogdanFarm
Crocodil
Crocodil
Mesaje: 642
Membru din: 18 Dec 2010, 21:40
Localitate: Bucuresti
Nume: Bogdan
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: [Evadare] Mi-am pierdut sarpele

Mesajde BogdanFarm » 16 Ian 2012, 19:49

Hydra, primul meu sarpe, a evadat din terariu pe la sfarsitul lunii mai 2011. Timp de 3 luni am cautat'o continuu, in fiecare coltisor, si in casa si in curte, facusem un haos de nedescris. Pana la urma m'am resemnat, am zis ca a murit fara hrana, fara apa... ma simteam groaznic. T impul a trecut, Hydra ramasese doar o amintire trista.

Acum 2 saptamani am luat niste lucruri din beci, sa le duc in casa. Dupa un timp, am intrat iar in beci, sa mai iau ceva. Pisica a intrat cu mine. Am vazut ca se tot fataie printr'un colt, m'am dus sa vad ce e. Era un serpisor mic, mort, de vreo 30-40cm, subtire de tot. Am crezut ca adusesera matzele vreun sarpe de casa de pe acolo. L'am dus in lumina... am recunoscut modelul... era Hydra. Parca ma lovise cineva in stomac. Ii lipsea un ochi, era extrem de slaba... dar cel mai groaznic lucru... cu o ora inainte nu fusese acolo. :sad: :sad: :sad:
Asta e motivul pentru care nu am mai postat in topicul ei, nu am vandut'o, cum zic unii.

Deci, vorba lui Andrei, unii rad unii plang :lol: .



DS: Tot asa ma distram si eu cu ratsnake-ul, il lasam liber si se plimba unde vroia... spre disperarea alor mei... mare pacat ca l'am dat, chiar era un sarpe super... Dar am avut de ales intre sarpe si bunica.. :lol: Sarpele nu imi da nici bani nici prajituri :lol: .
Avatar utilizator
Covoran Andrei
Varan
Varan
Mesaje: 481
Membru din: 30 Iun 2010, 10:53
Localitate: Bucuresti
Nume: Covoran Andrei Alexandru
Localitate: Bucuresti,Drumul Taberei
Contact:

Re: [Evadare] Mi-am pierdut sarpele

Mesajde Covoran Andrei » 16 Ian 2012, 20:03

Mentionez ca sarpele de care vorbesc mai sus este cel despre care s-a vorbit in tot topicul,cornsnake-ul morph normal,nu cel amelanistic.
Urata intamplare Bogdan.
“Life is hard; it's harder if you're stupid.”
John Wayne

Yahoo Messengr ID: anion_day1@yahoo.com

Înapoi la “Pantherophis guttatus (Familia Colubridae) - Corn snakes”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori